TDB eylem takvimi

Kamunun ağız diş sağlığı hizmetlerini serbest çalışan dişhekimlerinden de almasına yönelik tekliflerini ilgili bakanlıklara sunan ve söz konusu bu teklifi bir dizi eylemlerle destekleyeceği açıklayan Türk Dişhekimleri Birliği (TDB) eylem takvimini kamuoyu ve dişhekimlerine duyurdu.TDB’nin resmi internet adresinden yayınlanan duyuruya göre, 8-15 Ekim tarihlerinde televizyon kanallarında halkın ağız ve diş sağlığı konusunda bilgilendirilmesine yönelik yayınlar yapılacak.
TDB eylem takvimi TDB eylem takvimi
TDB eylem takvimi

Kamunun ağız diş sağlığı hizmetlerini serbest çalışan dişhekimlerinden de almasına yönelik tekliflerini ilgili bakanlıklara sunan ve söz konusu bu teklifi bir dizi eylemlerle destekleyeceği açıklayan Türk Dişhekimleri Birliği (TDB) eylem takvimini kamuoyu ve dişhekimlerine duyurdu.


 

TDB’nin resmi internet adresinden yayınlanan duyuruya göre, 8-15 Ekim tarihlerinde televizyon kanallarında halkın ağız ve diş sağlığı konusunda bilgilendirilmesine yönelik yayınlar yapılacak. 15 Ekim Çarşamba günü basın açıklamaları ile oda bölgelerinde imza kampanyası başlatacak olan TDB’nin 20 Ekim Pazartesi günü çeşitli gazetelerde taleplerini duyuran ilanlar yayımlanacak. 22 Ekim Çarşamba günü Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı önüne “Muayenehane Anahtarlarının Bırakılması” eylemini gerçekleştirecek olan TDB, 25 Ekim Cumartesi ise İstanbul Kadıköy Meydanı’nda ssat 12.00’de “Ağız Sağlığı Sözde Kalmasın” mitingini düzenleyecek.

Add a comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement