TDB İsrail’in saldırısını kınadı

Türk Dişhekimleri Birliği (TDB), 29 Aralık Salı günü yayınladığı basın açıklamasıyla İsrail’in geçtiğimiz hafta sonu Gazze’ye düzenlediği hava saldırısı kınadı. TDB Genel Başkanı Prof. Dr. Murat Akkaya imzalı açıklamada şu ifadelere yer verildi: “İsrail’in hafta sonu Gazze’ye düzenlediği hava saldırısında haber ajanslarının verdiği bilgiye  göre çoğu çocuk ve kadın 225 kişi öldü, 300 kişi yaralandı.
TDB İsrail’in saldırısını kınadı TDB İsrail’in saldırısını kınadı
TDB İsrail’in saldırısını kınadı

Türk Dişhekimleri Birliği (TDB), 29 Aralık Salı günü yayınladığı basın açıklamasıyla İsrail’in geçtiğimiz hafta sonu Gazze’ye düzenlediği hava saldırısı kınadı. TDB Genel Başkanı Prof. Dr. Murat Akkaya imzalı açıklamada şu ifadelere yer verildi:


 


“İsrail’in hafta sonu Gazze’ye düzenlediği hava saldırısında haber ajanslarının verdiği bilgiye  göre çoğu çocuk ve kadın 225 kişi öldü, 300 kişi yaralandı. İsrail; Gazze’de kadın, çocuk demeden tüm sivilleri açıkça hedef almakta, füze saldırıları ve uzun süredir uyguladığı acımasız abluka sonucu binlerce Filistinli’yi açlık, susuzluk ve ilaçsızlık nedeniyle toplu ölüm tehlikesiyle karşı karşıya bırakmaktadır. İsrail’in kendi çıkarları için Gazze’de uyguladığı vahşi politika ve Filistin halkını çaresiz bırakan abluka, adeta bir toplu katliama dönüşmektedir. Dünya ise, bu vahşete sadece seyirci kalmakla yetinerek, uzun süredir şiddet ve karmaşanın hakim olduğu, kan ve gözyaşının aktığı Ortadoğu’da yükselen çığlıklara kulaklarını tıkamaktadır. İnsanlığın gözleri önünde sürmekte olan bu vahşeti nefretle kınıyoruz.


 


Dileğimiz; yıllardır barış sürecinde neredeyse hiç ilerleme olmayan Ortadoğu’da savaşların son bulması ve masum insanların katledilmelerine artık “dur!..” denmesidir. Uluslararası toplumu bu vahşete tepkisiz kalmamaya ve acil olarak Filistin halkına yardım etmeye davet ediyoruz. Gelecek kuşaklar bu insanlık ayıbına ve katliama göz yuman ulusları asla affetmeyecektir”. 


 

Add a comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement