TDB: POS makinasına ilişkin herhangi bir bankayla anlaşmamız bulunmamaktadır

05.01.2008 tarih ve 26747 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği’ne göre, serbest meslek faaliyetinde bulunan hekimlere (dişhekimleri ile veteriner hekimler dahil) 01.06.2008 tarihinden itibaren iş yerlerinde kredi kartı okuyucuları (POS -Point of Sale-) bulundurmaları ve kredi kartı ile yapılan ödemelerde bu cihazları kullanmaları zorunluluğu getirilmiştir.   Bazı bankaların ilgili tebliğe dayanarak, Birlik ve Oda adını vermek suretiyle dişhekimlerine ürünlerini pazarlamaya çalıştıkları yönünde duyumlar alınmaktadır.
TDB: POS makinasına ilişkin herhangi bir bankayla anlaşmamız bulunmamaktadır TDB: POS makinasına ilişkin herhangi bir bankayla anlaşmamız bulunmamaktadır
TDB: POS makinasına ilişkin herhangi bir bankayla anlaşmamız bulunmamaktadır

05.01.2008 tarih ve 26747 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği’ne göre, serbest meslek faaliyetinde bulunan hekimlere (dişhekimleri ile veteriner hekimler dahil) 01.06.2008 tarihinden itibaren iş yerlerinde kredi kartı okuyucuları (POS -Point of Sale-) bulundurmaları ve kredi kartı ile yapılan ödemelerde bu cihazları kullanmaları zorunluluğu getirilmiştir.  


 


Bazı bankaların ilgili tebliğe dayanarak, Birlik ve Oda adını vermek suretiyle dişhekimlerine ürünlerini pazarlamaya çalıştıkları yönünde duyumlar alınmaktadır. Birliğimizin herhangi bir banka ile anlaşması bulunmamaktadır.


 


Bu konuda bir girişim olduğu takdirde meslektaşlarımıza bilgi verilecektir.


 


 


TÜRK DİŞHEKİMLERİ BİRLİĞİ

Add a comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement