Türk dişhekimine İsviçre’den başarı ödülü

İsviçre Dişhekimleri Derneği her yıl başarılı olan dişhekimine verdiği ‘Rudolf Holz’ ödülünü bu yıl Fribourg’da sağlık bakanlığına bağlı klinikte görevli klinik şefi Doçent Gamze Erdoğan’a verdi. Gamze Erdoğan, bu yıl ‘Pedodonti’ dalında yaptığı bilimsel araştırmalar sonunda hazırladığı raporlan İsviçre Dişhekimleri Derneği tarafından bu ödüle layık görüldü.
Türk dişhekimine İsviçre’den başarı ödülü Türk dişhekimine İsviçre’den başarı ödülü
Türk dişhekimine İsviçre’den başarı ödülü


İsviçre Dişhekimleri Derneği her yıl başarılı olan dişhekimine verdiği ‘Rudolf Holz’ ödülünü bu yıl Fribourg’da sağlık bakanlığına bağlı klinikte görevli klinik şefi Doçent Gamze Erdoğan’a verdi. Gamze Erdoğan, bu yıl ‘Pedodonti’ dalında yaptığı bilimsel araştırmalar sonunda hazırladığı raporlan İsviçre Dişhekimleri Derneği tarafından bu ödüle layık görüldü. Rudolf Holz, dişhekimliğinde ‘Ortodonti ve Pedodonti’ dalında büyük hizmetleri olan ünlü bir İsviçreli dişhekimidir. İsviçre Dişhekimleri Derneği de her yıl bu hekimin anısına bir ödül vermektedir.


 


Çocuk Dişhekimliği uzmanı olan Doçent Gamze Erdoğan, Ankara Hacettepe Üniversitesi mezunu olup evli ve 2 çocuk annesidir. 1992 yılında İsviçre’nin Fribourg şehrine gelerek burada çalışmalarını sürdüren Erdoğan, mesleği ile ilgili çalışmalarını Ortodonti ve Pedodonti dalında yoğunlaştırarak bu günkü başarıya ulaştı. Gamze Erdoğan, İsviçre’de birçok Türk dişçi bulunmasına karşın bugüne kadar bu ödülü alan ilk Türk dişçi olduğu için gururluydu.


 


Ödül törenine katılan Cenevre Başkonsolosu Ayşe Nur Kurttekin de Doçent Gamze Erdoğan’ı tebrik ederek ‘Göğsümüzü kabarttı’ dedi.


 


Gamze Erdoğan ise şöyle konuştu:


“Bu ödülü İsviçre Dişhekimleri Derneği Başkanı Hubertus Van Waes’in elinden alan ilk Türk dişhekimi olmak beni gururlandırdı, inşallah bu ödülü almak diğer Türk dişhekimlerine  de nasip olur, artık ben bu yolu açtım” şeklinde konuştu.


 

Kaynak: Milliyet

Add a comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement