Türk Dişhekimleri Birliği SGK Genel Kuruluna katılmayacak

TDB’nin yaptığı basın açıklaması: “Sosyal tarafların katılımı ve yönetimde söz sahibi olması amaçlanan Sosyal Güvenlik Kurumu Genel Kurulu ve Yönetimi kısaca SGK, baskın siyasetle yönetilmek istenmektedir. Yarınki Sosyal Güvenlik Kurumu II.Genel Kurulunun da, anti-demokratik ve sosyal diyalogu çıkmaza sürükleyen bir yaklaşımla yapılacağı endişesini taşımaktayız.
Türk Dişhekimleri Birliği SGK Genel Kuruluna katılmayacak Türk Dişhekimleri Birliği SGK Genel Kuruluna katılmayacak
Türk Dişhekimleri Birliği SGK Genel Kuruluna katılmayacak

TDB’nin yaptığı basın açıklaması: “Sosyal tarafların katılımı ve yönetimde söz sahibi olması amaçlanan Sosyal Güvenlik Kurumu Genel Kurulu ve Yönetimi kısaca SGK, baskın siyasetle yönetilmek istenmektedir.


 


Yarınki Sosyal Güvenlik Kurumu II.Genel Kurulunun da, anti-demokratik ve sosyal diyalogu çıkmaza sürükleyen bir yaklaşımla yapılacağı endişesini taşımaktayız.


 


Hükümet şimdiye kadar meslek örgütlerine bakışı ve sağlık alanında yaptığı uygulamalar ile toplum sağlığına olan duyarsızlığını ortaya koymuştur. Sendikalar ve meslek örgütlerinin dile getirdikleri sorunlara karşı çözüm yerine “ben yaptım oldu” anlayışını sürekli devam ettirmede ısrar eden Hükümetin bu anlayışına karşı, toplumumuzun sosyal sıkıntılarını dile getiren ve sahiplenen temsilcilerden biri olarak SGK II.Genel Kurulu’na katılmama kararı aldığımızı tüm kamuoyuna duyururuz.


 


 TÜRK DİŞHEKİMLERİ BİRLİĞİ”

Add a comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement