Yaşamını Kaybeden Sağlıkçıların Çocuklarına Burs

Kovid-19 salgını ile mücadele ederken yaşamını kaybeden sağlıkçıların çocukları için Kadın Hekimler Eğitime Destek Vakfı (KAHEV), “Emanetiniz Emanetimizdir” kampanyasını düzenliyor.
Yaşamını Kaybeden Sağlıkçıların Çocuklarına Burs Yaşamını Kaybeden Sağlıkçıların Çocuklarına Burs
Yaşamını Kaybeden Sağlıkçıların Çocuklarına Burs

Ülkemizi etkisi altına alan Kovid-19 pandemisine karşı sağlık çalışanları, hiçbir karşılık beklemeden ve canları pahasına, en ön saflarda vermeye devam ediyor. Tüm dünyada ve ülkemizde çok değerli hocalar, salgın sürecinde yaşamlarını kaybetti.

 

Kadın Hekimler Eğitime Destek Vakfı (KAHEV) üyesi kadın hekimler, içinden geçtiğimiz bu zorlu süreçte, yaşamını yitiren sağlık çalışanlarının geride kalan çocuklarını en değerli emanet olarak görüyor. KAHEV, Dinamik Acil Tıp Eğitimi (EM-DATE) grubu iş birliği ile sağlık çalışanlarının çocukları için bir burs fonu oluşturduklarını duyurdu. Söz konusu fonda birikecek bağışlarla, koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden sağlıkçıların çocuklarına eğitim hayatları boyunca burs verilecek. Sağlıkçıların geride bıraktıkları çocuklarının eğitimine destek sunmak isteyenler, “Emanetiniz Emanetimizdir” kampanyasına katılarak, yalnız olmadıklarını hissettirebilir.

Advertisement

Add a comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement