Hekimler Hem Öğrendi Hem De Gezdi

VESTA – Vestiyer Akademi, implantoloji üzerine yetkin isimlerden üç hocayla birlikte Los Angeles’ta eğitim düzenledi. 8 ile 13 Nisan tarihleri arasındaki ileri seviye implantoloji eğitimi, sosyal program kapsamında katılımcı diş hekimlerinin eğlendiği gezilerle devam etti.
Hekimler Hem Öğrendi Hem De Gezdi Hekimler Hem Öğrendi Hem De Gezdi
Hekimler Hem Öğrendi Hem De Gezdi

İleri implantoloji ile ilgili, konu dâhilinde en ince ayrıntılara kadar hazırlanan eğitim programı, zengin içerikli konular çerçevesinde katılımcılarla paylaşıldı.

Prof. Dr. Ateş Parlar, Prof. Dr. M. Kemal Ünsal ve Prof. Dr. Bahadır Giray tarafından “implant tedavisini zorlaştıran faktörler ve zor vakalar, bilgisayarlı tomografi, implant üstü köprülerin karşılaştırmalı değerlendirmesi, implantolojide yükleme protokolleri, çekim soketlerine implant uygulamasında zamanlama, protetik ve cerrahi yönden planlama ve uygulama, peri-implantitis tedavisi, blok kemik greftleri; kemik rejenerasyonu, ogmentasyonu, greftleri ve membran materyalleri” gibi konu başlıklarının ele alındığı eğitimde ayrıca sinüs liftinge iki bölüm halinde yer verildi. İlk bölümde posterior maksillada implant tedavisi alternatifleri, maksiller sinüs anatomisi, açık sinüs lift tekniğinin işlendiği seminerin devamında şu konulara açıklık getirildi: osteotom tekniği ile kapalı sinüs lifting, sinüs  cerrahisinde kullanılan ilaçlar ve medikasyon protokolü, ileri implant cerrahisi ve  sinüs cerrahisi sırasında ve sonrasında ortaya çıkabilecek komplikasyonlar ve tedavileri, dental implantlarda biyo-mekanik prensipler, protetik komplikasyonlar. Model üzerinde açık ve kapalı sinüs cerrahisi ile kemik grefti  ve membran uygulamalarının ardından katılımcı hekimler, İmplant Direct firmasının fabrikasını gezdi. Gezi kapsamında görülen diğer yerler arasında Los Angeles, Universal Film Stüdyoları, San Diego da vardı.

Hekimler Hem Öğrendi Hem De Gezdi

Advertisement

Bahar Bostan / İstanbul
Eğitimin sonunda VESTA’ya ve hocalarımıza teşekkürlerimi sundum. Gerçekten çok başarılı ve güzeldi. Ateş, Bahadır ve Kemal hocalar bizlere eğitimle birlikte deneyimlerini de aktardı. Az çok ilişkili olduğumuz konulardı, tabii ki üzerilerine yenilerini kattık. Detayları ve bilmediğimiz kısımları öğrendik.

Bülent Aksak / Osmaniye
Programın ilk iki gününde eğitim aldık. Birbirinden değerli hocalarımız bizlere ileri seviye implantoloji hakkında bilgiler verdi. Konular, hocalar, ortam ve anlatımı çok beğendim. Daha sonrasında geziye katıldık. Harikaydı, çok eğlendik. Bu eğitim programına katılmak bizlere her açıdan faydalı oldu. Döndükten sonra arkadaşlarıma anlatıyorum ve gitmelerini kesinlikle tavsiye ediyorum. Emeği geçen herkese teşekkürler

Nezih Ertan / İstanbul
Eğitimin içeriği konusunda her şey yolundaydı. Genel olarak iyi geçti. Yoğun bir programımız vardı. Dolayısıyla mümkün olduğunca öğrenmeye ve gezmeye çalıştık.

Berna Biçer / Ankara
Hocalarımıza teşekkür ediyorum. Eğitimin yeri, içeriği, sonrasındaki gezi; kısacası hepsi çok güzeldi. Ancak bir tek şunu söyleyebilirim; teorik eğitimden sonraki uygulama bölümü biraz daha uzun tutulabilirdi.

Arzu Gürbüz / İstanbul
İyi ki katılmışım, diyorum. İlgi ve alaka en üst düzeydeydi. Hocalar tek kelimeyle süperdi. Çok memnun kaldık, çok şey öğrendik, çok da eğlendik. İlerleyen zamanlarda bu ve benzeri eğitimlerin devamını, tekrarını diliyorum.

Hekimler Hem Öğrendi Hem De Gezdi

Add a comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement