İmplant Yerleştirmede Yeni Teknik

Meffert İmplant Enstitüsü Başkanı Dr. Ali Arif Özzeybek, implant tedavisinde yeni teknoloji ürünü özel frez ucuyla iyileşme süresinin kısaldığını ve başarı şansının arttığını belirtti.
İmplant Yerleştirmede Yeni Teknik İmplant Yerleştirmede Yeni Teknik
İmplant Yerleştirmede Yeni Teknik

Meffert İmplant Enstitüsü Başkanı Dr. Özzeybek, diş kaybında uygulanan implant tedavisinde geliştirilen, kemikte yuva açmaya yarayan yeni teknoloji ürünü özel frez ucuyla iyileşme süresinin kısaldığını ve başarı şansının arttığını söyledi.

ABD’de implant tedavisinde yeni geliştirilen, implantı yerleştirmek için kemikte yuva açmaya yarayan özel frez ucu sayesinde tedavide kemik kaybı daha az oluyor. Böylece implant hem daha uzun ömürlü oluyor hem de estetik açıdan ortaya çıkan problemler engellenmiş oluyor. Özzeybek, yaptığı açıklamada yeni teknoloji ürünü özel frez ucuyla daha fazla kemik yoğunluğu elde edilebildiği için iyileşme süresinin de daha kısa olduğunu dile getirdi.


İmplantı yetiştirmek için kemikte genişliğe göre yuva açmak gerektiğini ifade eden Özzeybek, şunları kaydetti:


"İmplant, açılan yuvaya belli bir kuvvetle sıkıştırılarak yerleştiriliyor. Özel frez ucuyla kemikte yuva acıyoruz. Bu özel frez ucu kemikte ilerlerken içten dışa doğru kuvvet uyguluyor ve kemiğin daha sertleşmesine neden oluyor. Çok fazla sıkıştırma kuvveti uygulanmadığı için implant başarısı yumuşak kemikte iyi olmuyor. Zayıf kemiklerde bu tekniği uyguladığımızda kaynaşma daha erken oluyor böylece dişler daha erken takılabiliyor."


Bu teknik sayesinde küçük çaptaki bir yuvaya daha geniş çapta bir implant yerleştirilebiliyor.


Kaynak: Anadolu Ajansı

Advertisement


Add a comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement