Kaliteli ürün, iyi hizmet ve eğitim en öncelikli misyonumuz

Dental implant pazarında 1996 yılından beri varolan Batı Dental, dişhekimlerine sunduğu kaliteli ürün ve hizmetleri, çeşitli eğitimlerin organizasyonuna destek vererek pekiştiriyor. Geçtiğimiz günlerde diş teknisyenlerine yönelik Ankara ve İstanbul’da kurslar düzenleyen firma, böylece teknisyenlerin bilgi, becerilerinin yükselmesine katkı yapmayı amaçlıyor.
Kaliteli ürün, iyi hizmet ve eğitim en öncelikli misyonumuz Kaliteli ürün, iyi hizmet ve eğitim en öncelikli misyonumuz
Kaliteli ürün, iyi hizmet ve eğitim en öncelikli misyonumuz

Dental implant pazarında 1996 yılından beri varolan Batı Dental, dişhekimlerine sunduğu kaliteli ürün ve hizmetleri, çeşitli eğitimlerin organizasyonuna destek vererek pekiştiriyor. Geçtiğimiz günlerde diş teknisyenlerine yönelik Ankara ve İstanbul’da kurslar düzenleyen firma, böylece teknisyenlerin bilgi, becerilerinin yükselmesine katkı yapmayı amaçlıyor. Batı Dental’in İstanbul Satış ve Pazarlama Müdürü Şeref Kurudal, Türk diş hekimliğinin bilimsellik bakımından son gelişmeleri yakından takip ettiğini belirtiyor ve önümüzdeki 15-20 yıl içinde implantolojinin daha da gelişeceğine inandığını ifade ediyor. 


 


Bize Batı Dental’in çalışmaları hakkında bilgi verir misiniz?


İlk olarak Batı Sağlık Ürünleri adıyla medikal sektöre yönelik çalışmalar yaptık. Daha sonra firma içinde Batı Dental’i organize ettik. Batı Dental’in kuruluşu 2002 yılında gerçekleşmiş olsa da dental alandaki çalışmalarımız 1996’ya dayanıyor. 1999’dan beri Straumann firmasının Türkiye’de temsilciliğini yürütüyoruz. Firmamızın en önemli misyonu eğitim, kaliteli hizmet ve iyi ürünleri diş hekimliği sektörünün hizmetine sunabilmek. Bu bağlamda özellikle eğitime çok önem veriyoruz.


 


Dental sektöre sunduğunuz implantlardan bahseder misiniz?


Şu anda mevcut ürün gamımızda iki farklı implant modeli bulunuyor. Bu implantların yüzeyleri birbirlerinden farklı Bu yüzeyler SLA ve SLActive olarak isimlendiriliyor. Şekil ve yüzey topografisi aynı olmakla birlikte bu iki implantın arasındaki fark yüzey teknolojilerinden kaynaklanıyor. SLActive, dünyada en son geliştirilen yüzey teknolojisi konumunda. Mevcut yüzeyler içinde en güvenli ve hızlı şekilde kemikle tutunan yüzey olarak karşımıza çıkıyor. Türkiye’de gittikçe daha sıklıkla tercih edilmeye başlandı. Diğer üreticilerde mevcut implantlar arasında benzer biçimde paketlenenler olsa da SLActive yüzeyin avantajlarına sahip oldukları söylenemez. Straumann’ın pek çok üreticiden en önemli farkı, yeni bir ürünü her zaman yeterli klinik çalışmalar ile birlikte piyasaya sürmesidir. Şunu belirtmek istiyorum, implant dizaynı ve üst yapı parçaları bakımından Straumann sistemi genel özellikleri itibari ile yaklaşık olarak 15 yıldır aynıdır. Kolay kolay kanıtlanmış olan sistemde herhangi bir değişiklik yapmıyorlar. Üretim süreçlerinde de oldukça mükemmeliyetçi hareket ediyor, detaylı kalite kontrol süreçleri uyguluyorlar. Straumann ürünleri yalnızca dental implantlardan ibaret değil; dental alanda tamamlayıcı pek çok Straumann ürününün de satışını gerçekleştiriyoruz. 


 


Satış ve pazarlama çalışmalarınızda nasıl bir strateji izliyorsunuz?


Çoğu firmada olduğu gibi Batı Dental bünyesinde de lojistik grubu ve satış mümessilleri görev yapıyor. Satış-pazarlama bölümünde beş personelle hizmet veriyoruz. Her elemanımızın belirli bir bölgesi mevcut. Arkadaşlarımız fakülte ve muayenehane bazlı çalışıyorlar. Bünyemize aldığımız elemanlara ilk olarak ofisimizde teorik ve pratik eğitim veriliyor. Bunun ardından tecrübeli satış mümessillerinin yanında bir aylık çalışma dönemi geçiriyorlar. Bu iki aylık sürecin ardından aktif satışa başlıyorlar. Ancak bünyemizde eğitim çalışmalarımız dönemsel olarak devam ediyor. Personel eğitimi konusunda çok hassas hareket ediyoruz. Çünkü elemanlarımızın vereceği yanlış bir bilgi, dişhekiminin hatalı iş yapmasına yol açabilir. Buradaki bir yanlışlık doğrudan insan sağlığını ilgilendiriyor. Dolayısıyla sorumluluğumuz çok fazla.


 


Dişhekimliğine yönelik düzenlenen eğitimlerden söz eder misiniz?


Bu eğitimleri de ITI Türk Grubu yönetiyor. Biz sadece kursların yapılacağı yerleri organize ediyoruz. Çünkü eğitimin içeriği doğrudan ITI’nın kendisi tarafından hazırlanıyor. Genellikle eğitimler üç aşamadan oluşuyor. Bunlar temel implantoloji, uygulama ve ileri uygulama aşamalarıdır. Bunlar ikişer gün sürüyor. Bunların dışında bir ya da ikişer günlük özel konularda eğitimler de yapılıyor. Satış temsilcilerimiz yoluyla, ITI Türk Grubu’nun düzenlediği eğitimleri gerek fakültelerde gerekse muayenelerdeki hekimlerimize duyurarak, implantolojinin temellerinin yanısıra dünyadaki gelişmelerden de haberdar olmalarına katkıda bulunmaya gayret ediyoruz. ITI Türk Grubu, bilimsel çalışmaları organize eden, yapısı itibariyle firmamızdan bağımsız ama sürekli dirsek teması içinde olan bir birim.


Dişhekimlerinin yanı sıra geçtiğimiz günlerde diş teknisyenlerine yönelik uygulamalı implant üstü protezlerle ilgili kurslar düzenledi. 20-21 Kasım’da İstanbul’da, 23-24 Kasım 2007 tarihlerinde ise Ankara’da düzenlenen eğitimleri, Straumann’dan gelen Eğitim sorumlusu, aynı zamanda kendisi de diş teknisyeni olan Marc Sommer yönetti. Kursumuz, başlangıç ve orta düzeye yönelikti. Katılımcı teknisyenlerimiz eğitimlerden çok memnun ayrıldılar, çünkü teknisyenler implant üstü protezler konusunda çalışmış olsalar da birçoğunun bu konuda ciddi bir bilgi eksikliği bulunuyor. Eğitimler bu ihtiyaca cevap vermeyi amaçladı.    


 


Türkiye’de implantolojinin geldiği son aşamayı ve pazarın büyüklüğünü nasıl görüyorsunuz?


Batı Dental’in implant alanında 11 yıllık bir geçmişi bulunuyor. Günümüzde implantın çok daha yaygınlaştığını görüyorum. Belki de en önemlisi şudur ki aynı zamanda tüm dünyada da kabul ediliyor, implant dişsiz bir vakada ilk tedavi alternatifidir. Bunun tek sıkıntısı maddi boyutu. Türkiye’de implant pazarı her geçen yıl belirli oranlarda büyüyor. Önümüzdeki 15-20 yıl içinde implantolojinin gelişme trendini sürdüreceğini düşünüyorum. Geldiğimiz düzey adına da şunu belirtmeliyim ki ülkemizin bilimsellik bakımından günceli yakaladığına inanıyorum.


 


Batı Dental’ın kısa ve uzun vadeli hedefleri neler olacak?   


Firmanın misyonuna paralel olarak kaliteli ve doğru hizmeti vermeye devam ederek bunları eğitimlerle pekiştirmek istiyoruz. Eğitimlerin dişhekimlerinin bilgilendirilmesi adına önemli olduğu kanaatindeyiz. Ekim ayında Barcelona’da yapılan EAO Kongresi’nde Straumann’ın Bone Level, yani “kemik düzeyinde” olan implant sistemini duyurduk. Bu yeni implant grubunu Mayıs 2008’den itibaren Türkiye pazarına sunacağız. 2-4 Mayıs 2008 tarihlerinde 4. ITI Türk Sempozyumu’nu İstanbul’da, Shereton Oteli Maslak’ta gerçekleştireceğiz. Bone Level’ın Türkiye’deki tanıtımını ilk olarak bu kongrede gerçekleştirmeyi planlıyoruz.


Dünyada implantoloji alanındaki eğilimleri takip eden ve çoğunlukla da yönlendiren Straumann, geçtiğimiz yıl Almanya’dan Etkon firmasını satın aldı. Etkon, Cad/Cam sistemiyle kişiye özel kuron ve dayanak üreten bir firmadır. Çok ciddi bir altyapı gerektiren bu yeni atılımın 2008 yılı sonlarında Türkiye pazarına Batı Dental tarafından sunulması için yoğun çalışmalarımız sürmektedir.

Add a comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement