Kuraray Türkiye

Güvenli ve yüksek kaliteli ürünleriyle dental sektörün önemli markalarından Kuraray’ın Türkiye temsilciliğini yapan Kuraray Dental Türkiye (KDT), rezin simanları, self etching bonding ajanları, nano ve hibrit özelliklerde kompozitleri, core yapım malzemeleri ve çürük önleyiciler gibi ürünler ile dental uygulama ihtiyaçlarını tam ve kesin şekilde karşılamayı amaçlıyor.
Kuraray Türkiye Kuraray Türkiye
Kuraray Türkiye

“Pazarlama faaliyetlerimiz sırasında dişhekimlerinin talep ve beklentilerini dikkate alıyoruz”


 


Güvenli ve yüksek kaliteli ürünleriyle dental sektörün önemli markalarından Kuraray’ın Türkiye temsilciliğini yapan Kuraray Dental Türkiye (KDT), rezin simanları, self etching bonding ajanları, nano ve hibrit özelliklerde kompozitleri, core yapım malzemeleri ve çürük önleyiciler gibi ürünler ile dental uygulama ihtiyaçlarını tam ve kesin şekilde karşılamayı amaçlıyor. KDT Genel Müdürü Ünzile Kaymak, “Her şeyden önce Kuraray gibi önemli ve çok büyük bir markayı ülkemizde başarıyla temsil etmek ilk ve öncelikli hedefimizi oluşturuyor. Müşteri kitlemizi genişletmek, kısa zamanda daha fazla hekime ulaşmak ve hizmet konusunda en iyisi olmayı planlıyoruz” diye konuşuyor.


 


 


Ünzile Hanım kısaca sizi tanıyabilir miyiz?


Aslında benim hikayem alışılagelmiş bir aile mesleği tablosu. Babam dental sektöre 11 yaşında adım atmış ve hala çıkabilmiş değil. Ben de gözlerimi açtığım günden bu yana ‘baba durumundan’ dişhekimliği sektörünün köşesinde, kenarında ve sonuç olarak da ortasında bulunuyorum. Aldığım ekonomi eğitimi ile babamın bir ömür sağladığı tecrübelerini harmanlayarak ekip arkadaşlarımla sektörde en iyi şekilde hizmet vermeye çalışıyoruz. 


 


Kuraray Türkiye’nin tarihçesinden ve bugüne kadar yaptığı çalışmalardan bahseder misiniz?


1926 yılında Japonya’da endüstriyel üretim amacıyla açılan Kuraray Co. Ltd. ilk dental malzeme üretimini 1973 yılında gerçekleştirmiştir. Güvenli ve yüksek kaliteli ürünleriyle dental sektöre hep ilkleri kazandıran bir firma olmuştur. 1978 yılında ilk ”total etch” sistemi geliştiren ve o günden bugüne birçok ilke imza atan Kuraray Dental, 2004 yılında ilk antibakteriyel adeziv ‘Protect Bond’u’ sektöre kazandırmıştır.


           


2 Eylül 2002 tarihi itibariyle KDT Dış Tic. Ltd. Şti olarak İzmir’de yeni bir yapılanmanın içine girmiştir. Araştırma ve geliştirme çalışmalarına ayırdığı yüksek pay ile konservatif dişhekimliğine katkı sağlamayı amaçlayan firmamız; rezin simanları, self etching bonding ajanları, nano ve hibrit özelliklerde kompozitleri, core yapım malzemeleri ve çürük önleyiciler gibi ürünler ile dental uygulama ihtiyaçlarını tam ve kesin şekilde karşılamaktadır.


KDT olarak şirketimiz 2008 yılından itibaren yeni bir yapılanmaya girmiş, İstanbul ve Ankara’da şubelerini açmıştır. Bunun yanı sıra mevcut satış ve pazarlama kadrosunu tüm yurt genelinde daha iyi ve geniş alanda hizmet verebilmek adına genişletmiştir.


 


Firma olarak dental sektöre hangi ürünleri sunuyorsunuz? Endodonti grubuna yönelik portföyünüzde bulunan ürünlerden söz eder misiniz?


Kuraray markası daha çok self – etching adezivleri ile tanınmaktadır. Bunların başında da Clearfil SE Bond, Protect Bond ve Tri S Bond gelmektedir. Kuraray 2007 Mart ayında dental sektöre dört yeni ürün kazandırdı. Nano partiküller içeren Majesty Esthetic, Majesty Posterior, Majesty Flow ve yapıştırma simanı olarak Esthetic Cement. Majesty serisi hekimlerimizin kullanımına sunulduğu günden bugüne, en fazla tercih edilen kompozitler arasına girmiştir.


2008 yılında iki yeni Kuraray ürünümüz;  Clearfil SA Cement ve DC Bond dişhekimlerimizin hizmetine sunuldu. SA Cement Kuraray’ın yeni geliştirdiği self-adeziv rezin siman; asit veya primer uygulamadan direk uygulama kolaylığı sağlayan ve Panavia F 2.0 ‘ın kalitesine yakın bir rezin simandır. DC Bond  ise core yapımını hızlandıran core yapım materyalidir. Clearfil DC BOND  core yapım materyalleri için özellikle de kendiliğinden sertleşen kompozitler için ideal bir adezivdir. 


 


Satış – pazarlama ekibinizi ve çalışmalarını anlatır mısınız?


Satış ve pazarlama ekibimiz merkez İzmir olmak üzere, İstanbul, Ankara, Adana, Mersin ve Diyarbakır illerinde faaliyet göstermektedir. Dişhekimlerinin talep, istek ve beklentilerini dikkate alarak pazarlama faaliyetlerini yürütüyoruz. Satış ve pazarlama çalışmalarımızı fuarlar, seminerler, kurs programları, dergi ilanları, reklam ve tanıtım çalışmaları, promosyonlar, kampanya faaliyetleri,  kongreler ve bire bir ziyaretler şeklinde gruplandırabiliriz.


 


Hedef kitlenizi oluşturan dişhekimlerinin profilini açıklar mısınız?


Hedef kitlemizdeki müşteri profilimiz her geçen gün genişlemektedir. Uzman hekimler, öğrenciler, akademisyenler, kaliteye ve yüksek başarıya önem veren, yenilikleri takip eden, kullandığı üründen memnun kalmayı ilke edinen tüm hekimlerimiz müşteri profilimizi oluşturmaktadır.


 


Dental sektörün Türkiye’deki durumu hakkında neler düşünüyorsunuz?


Sağlık sektörünün her zaman için üzerinde durulması ve çok daha fazla önem gösterilmesi gerektiğine inanmışımdır. Sektörümüz geçmiş yıllara nazaran çok daha iyi durumda ve yapılacak yatırımlarla ve devletin de desteğiyle gelecekte daha iyi bir yerde olacağına inanıyorum.


 


Firmanız açısından 2008 nasıl geçti? Son aylarda yaşanan ekonomik kriz çalışmalarınızı ne yönde etkiledi?


2008 yılı KDT için yeni yapılanmaların hayata geçirildiği güzel bir sene oldu. Ankara ve İstanbul’ da ofislerimiz açıldı ve yeni takım arkadaşlarımız KDT ailesine katıldı. Tüm dünya ülkelerini etkileyen, şuan içinde bulunduğumuz ekonomik kriz nedeniyle 2009 yılı için biz de bazı kısıtlamalar yapma kararı aldık. Bu durumdan en az etkilenmek adına masraflarımızı minimuma indirmeye çalışacağız.  


 


Geleceğe ilişkin plan ve projelerinizi öğrenebilir miyiz? 


Her şeyden önce Kuraray gibi önemli ve çok büyük bir markayı ülkemizde başarıyla temsil etmek ilk ve öncelikli hedefimizi oluşturuyor. Müşteri kitlemizi genişletmek, kısa zamanda daha fazla hekime ulaşmak ve hizmet konusunda en iyisi olmayı planlıyoruz. Dental sektörde özellikle restoratif dişhekimliğinde farkını ortaya koymuş hekimlerimiz tarafından tercih edilen en büyük firmalardan biri olmayı KDT ekibi olarak hedeflemekteyiz.  

 


YASAL UYARI: Bu yazı/haber/makale’nin bütün yayın ve çoğaltma hakları VESTİYER YAYIN GRUBU’na aittir. Kaynak gösterilmeksizin kısmen veya tamamen iktibas edilmesi yasaktır.

Add a comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement