OMܒye 2 adet ’diş tedavi kontrol minibüsü’ tahsis edildi

Samsun İl Özel İdaresi, kırsal alandaki öğrencilerin diş tedavileri ve kontrollerinin yapılması amacıyla Ondokuz Mayıs Üniversitesi’ne(OMÜ) 2 adet “diş tedavi kontrol minibüsü” tahsis etti. Valilik Toplantı Salonu’nda yapılan imza törenine Vali Hasan Basri Güzeloğlu, İl Özel İdare Genel Sekreteri Aslan Karanfil, OMÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Akan, İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspirli ve OMÜ Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gökhan Açıkgöz katıldı.
OMܒye 2 adet ’diş tedavi kontrol minibüsü’ tahsis edildi OMܒye 2 adet ’diş tedavi kontrol minibüsü’ tahsis edildi
OMܒye 2 adet ’diş tedavi kontrol minibüsü’ tahsis edildi

Samsun İl Özel İdaresi, kırsal alandaki öğrencilerin diş tedavileri ve kontrollerinin yapılması amacıyla Ondokuz Mayıs Üniversitesi’ne(OMÜ) 2 adet “diş tedavi kontrol minibüsü” tahsis etti.


 


Valilik Toplantı Salonu’nda yapılan imza törenine Vali Hasan Basri Güzeloğlu, İl Özel İdare Genel Sekreteri Aslan Karanfil, OMÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Akan, İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspirli ve OMÜ Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gökhan Açıkgöz katıldı.


 


Vali Güzeloğlu’nun öncülüğünde üniversiteye 2 adet minibüs araç verildiğini söyleyen Rektör Akan, minibüslerin içine tadilat yapacaklarını ve ‘diş tedavi kontrol aracı’ haline getireceklerini söyledi.


 


Araçlar ile yatılı bölge okullarındaki çocukların diş kontrollerini ve tedavilerinin yapılacağını kaydeden Rektör Akan, “Araçta, Diş Hekimliği Fakültesi’nde çalışan hekimler bulunacak. Çocukların diş kontrollerini yapacak ve diş ile ilgili gerekli eğitim verilecek. Bu kapsamda halk diş sağlığı konusunda çok önemli bir adım atılacak. Samsun için önemli bir çalışmadır” dedi.


 


Ardından konuşan Vali Güzeloğlu ise özellikle kırsal alandaki öğrenciler için hayırlı ve yararlı bir projenin başlangıcında bulunmanın mutluluğu içinde olduğunu ifade etti.


Konuşmalarının ardından Güzeloğlu ve Akan tarafından protokol imzalandı.


 


İHA

Add a comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement