Türk Sistemini İnceleyecekler

ABD’nin tıp alanında en köklü mesleki örgütlerinden olan Medical Society of the District of Colombia’dan 7 kişilik bir doktor heyeti, Sağlık Turizmi İş Konseyi’nin rehberliğinde Türk sağlık sektörünü yakından tanımak ve potansiyel iş birliği olanaklarını değerlendirmek amacıyla Türkiye’ye geldi.
Türk Sistemini İnceleyecekler Türk Sistemini İnceleyecekler
Türk Sistemini İnceleyecekler

ABD’nin tıp alanında en köklü mesleki örgütlerinden olan Medical Society of the District of Colombia’dan 7 kişilik bir doktor heyeti, Sağlık Turizmi İş Konseyinin rehberliğinde Türk sağlık sektörünü yakından tanımak ve potansiyel iş birliği olanaklarını değerlendirmek amacıyla Türkiye’ye geldi.

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’ndan (DEİK) yapılan açıklamada, Amerikalı doktorlardan oluşan heyetin, İstanbul, Ankara ve İzmir’de hastaneleri gezerek izlenimlerini, ABD’de meslektaşlarıyla paylaşacakları ifade edildi.

Açıklamada, heyet üyelerinin, Türkiye’deki fiyatları, ABD’ye göre çok daha uygun buldukları ve Türkiye’deki tedavi olanaklarını inceleme fırsatı bulmaktan memnuniyetlerini dile getirdikleri belirtildi.

Advertisement

Ziyaretin Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından desteklendiği ifade edilen açıklamada, görüşlerine yer verilen DEİK Sağlık Turizmi İş Konseyi Başkanı Ruşen Yıldırım, Türkiye’deki sağlık hizmetlerine Batı Avrupa, Orta Asya ve Kuzey Amerika’dan da talep geldiğini belirterek, Türkiye’deki sağlık hizmetleri ve tedavi yöntemlerinin pek çok ülkeden daha ileri durumda olduğunu vurguladı.

Yıldırım, yabancı ülkeden gelen hastaların ekonomik kalkınmaya katkı sağladığını belirterek, Türk sağlık sektörünün başarısını katlayarak büyümeye devam edeceğini ifade etti.

Heyetteki doktorlar arasında yer alan ABD’nin eski başkanlarından Reagan’ı uğradığı suikast sonrası ameliyat eden ekipte yer alan beyin cerrahı Peter Lavine de uluslararası sağlık sektörü için Türkiye’nin kaliteli hizmetin ucuza sunulduğu önemli bir merkez olduğunu kaydetti.

Türkiye’ye daha önce geldiğini ve çok sevdiğini belirten Lavine, sağlık hizmetlerinde yaşanan gelişmenin olağanüstü olduğunu ve Türk doktorların başarısından haberdar olduklarını dile getirdi.

Kaynak: www.hurriyet.com.tr

Add a comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement